Menu Zamknij

Zastępca Dyrektora ds. Profilaktyki Uzależnień i Wspierania Rodziny


Mariusz Budziszewski – Zastępca Dyrektora ds. Profilaktyki Uzależnień i Wspierania Rodziny

Radca prawny, wpisany na listę Okręgowej Izby Radców Prawnych w Warszawie. Długoletni pracownik administracji samorządowej. który swoje doświadczenie zawodowe i wykształcenie z obszaru prawa i ekonomii aktywnie wykorzystuje we współpracy z organizacjami pozarządowymi.

W latach 2013-2014 pełnił funkcję Zastępcy Burmistrza Dzielnicy Białołęka, a w latach 2014-2018 Zastępcy Burmistrza Dzielnicy Wola.

Jako Zastępca Burmistrza Dzielnicy Wola m.st. Warszawy przyczynił się m.in. do stworzenia nowych przestrzeni służących mieszkańcom – miejsc aktywności lokalnej, m.in.: „Piaskownica” przy ul. Piaskowej, Klub Sąsiedzki przy ul. Młynarskiej oraz filia Wolskiego Centrum Kultury – Otwarta Kolonia przy ul. Górczewskiej.

Współorganizował projekty społeczne takie jak: „Wymiana Ciepła”, akcja, dzięki której można się podzielić ciepłymi ubraniami, z osobami potrzebującymi, „Wolski Korowód” czyli przegląd ofert organizacji pozarządowych, „Wczasy dla Seniorów”. Angażował się w działalność klubów i świetlic dla dzieci i młodzieży, w „Akademię Rodzica”, jak również w Wolskie Zbiórki Krwi.

Pracując w samorządzie zajmował się zagadnieniami z zakresu spraw społecznych, zdrowia i zamówień publicznych. 

Jego pasją jest sport i aktywny wypoczynek z rodziną.


19.03.2019 14:14
umieścił: Damian Zieliński
wytworzył: Natasza Grodzicka
ostatnia aktualizacja: 18.11.2019 11:40