Menu Zamknij

Prosto do krainy czarów – otwockie tournée aktorów seniorów

1 2

Prosto do krainy czarów – otwockie tournée aktorów seniorów

Samorząd Województwa Mazowieckiego dofinansował a reżyser z Wiązowskiego Teatru Muzycznego, we współpracy z Fundacją „To lubię” ze wsi Zakręt w powiecie otwockim oraz z gminnymi ośrodkami pomocy społecznej w Wiązownie i w Sobieniach-Jeziorach zrealizowali projekt pod nazwą: „Seniorzy w krainie czarów”.

 

Fundacja ta przystąpiła w roku bieżącym do konkursu, prowadzonego przez Mazowieckie Centrum Polityki Społecznej, który dotyczył wspierania inicjatyw społecznych w aktywizacji seniorów i integracji międzypokoleniowej. W ramach tego działania, wspartego dotacją grupa osób starszych oraz młodzi wolontariusze przygotowali piękne i wzruszające przedstawienie na motywach znanej powieści dla dzieci i dorosłych angielskiego autora – „Alicja w krainie czarów”. Przez pięć miesięcy aktorzy, pod kierunkiem reżysera, pracowali nad przygotowaniem bajki muzycznej, a wyniki tej pracy zostały zaprezentowane publiczności w rożnych miejscach na terenie powiatu otwockiego pod koniec listopada tego roku.* 24 listopada 2017 aktorzy zagrali przedstawienie specjalne w Domu Kultury „Nad Świdrem” w Woli Karczewskiej. Na widowni znalazły się dzieci, osoby niepełnosprawne i seniorzy, a także znamienici goście – Elżbieta Lanc Członek Zarządu Województwa Mazowieckiego w towarzystwie najwyższych władz gminy Wiązowna. Kraina czarów na blisko 45 minut zawładnęła publicznością i choć w bajce kot-Dziwak śpiewał, że nic nie ma sensu, to w naszej opinii cały projekt miał ogromny społeczny sens. Aktorzy-seniorzy oraz wszystkie osoby zaangażowane w projekt przeżyli razem ważny czas zabawy i twórczej, czasem ciężkiej pracy. Zgromadzona publiczność po raz kolejny przekonała się jak wiele siły i wigoru tkwi w mieszkańcach powiatu w wieku senioralnym oraz ile pozytywnych emocji i radości – po obu stronach sceny może dać teatr. *Premiera sztuki odbyła się 18 listopada 2017, w świetlicy w Sobieniach-Jeziorach, z opowieści wiemy, że wszystko przebiegało w rodzinnej atmosferze, publiczność dopisała, na widowni nawet zabrakło krzeseł, wspólne popołudnie minęło jak dobry sen, publiczność żywo reagowała na popisy aktorów, w których odkrywała swoich sąsiadów, gorące oklaski zebrali wszyscy uczestnicy tego przedsięwzięcia. Drugi występ odbył się kilka dni później na dużej scenie w Powiatowym Młodzieżowym Domu Kultury w Otwocku – i tym razem aktorzy szybko nawiązali kontakt z publicznością i znów zebrali wielkie uznanie i burzę oklasków.

Ze strony MCPS superwizorem całego wydarzenia był nasz kolega Łukasz Wodowski – kierownik Wydziału ds. Wdrażania Programów Społecznych, któremu bardzo dziękujemy za rzetelne relacje z terenu, a reżyserowi i aktorom gratulujemy bardzo udanego tournée.

1 2

2 2

2 2

4 2

Opublikowany w Archiwum